تبلیغات
متن ترانه ها
از صبح امروز نخستین بخش از سمفونی رومی که در هفته های گذشته در رسانه های مختلف درباره آن سخن به میان آمده بود، وارد بازار موسیقی کشور شد تا همزمان با پخش جهانی آن، دوستداران این قبیل موسیقی در کشور نیز بتوانند آلبوم «حافظ ناظری» را تهیه نمایند.
در این آلبوم که «بعد یازدهم» نام دارد و به همت موسسه «آوای هنر» وارد بازار موسیقی کشور شده است، حافظ ناظری با ترکیب موسیقی ملی ایران و موسیقی کلاسیک غرب، گونه‌ی جدیدی از موسیقی را معرفی کرده که می‌توان نام «موسیقی فراکلاسیک ایرانی» را روی آن نهاد.

اثری که بتواند گفت‌و‌گوی فرهنگی ما با جهانیان باشد. نام این پروژه نمادی است از آمیزش فرهنگ شرق و غرب. واژه‌ی سمفونی به عنوان سمبل فرهنگ موسیقایی غرب برگرفته از واژه‌ی سمفونیا و مولانا به عنوان اسطوره و سمبل فرهنگ مشرق زمین است. با وجود اینکه ماهیت و ساختار اصلی این گونه‌ی جدید موسیقی بر پایه‌ی اصالت‌های موسیقی ملی ایران است، از لحاظ ارکستراسیون، هارمونی، الگوهای ریتمیک و ترکیبات ملودیک و همنوایی، با آن متفاوت است. این موسیقی نه صددرصد شرقی است، نه صددرصد غربی که در واقع همخوانی بسیاری با فلسفه فکری والای مولانا برای گسترش و ستایش وحدت، صلح، عشق و یگانگی میان انسان‌ها از نژادها و فرهنگ‌های مختلف دارد. کمپانی SONY انتشار جهانی این اثر را بر عهده دارد و حضور شوالیه آواز ایران در این آلبوم نیز به جذابیت های آن افزوده است.

همچون همیشه از دوستداران موسیقی خواهانیم که این آلبوم را بصورت اورجینال تهیه نمایند.


منبع : موسیقی ما
طبقه بندی: اخبار دنیای موسیقی،
برچسب ها:متن ترانه ها، اخبار دنیای موسیقی، متن ترانه های جدید، البوم بعد یازدهم، حافظ ناظری، متن ترانه های بعد یازدهم، متن ترانه های حافظ ناظری،